![]() |
(...) Trzeba też wspomnieć o zorganizowanym sprzysiężeniu, ogarniającym także instytucje międzynarodowe, fundacje i stowarzyszenia, które prowadzą programową walkę o legalizację i rozpowszechnienie tej metody.
W tym sensie problem „in vitro” wykracza poza sferę odpowiedzialności poszczególnych osób, a zło przez nie wyrządzone przyjmuje daleko idący wymiar społeczny. (...)
Źródło: episkopat.pl, 22.07.2015 | fot. episkopat.pl | Przeczytaj więcej wypowiedzi biskupów i księży rzymskokatolickich na temat zapłodnienia metodą in vitro
***
Komentarz redakcji:
Serdecznie pozdrawiamy biskupów rzymskokatolickich, a także wyznawców reptilianizmu i innych teorii spiskowych. Przypominamy, że są w Polsce Kościoły chrześcijańskie akceptujące leczenie niepłodności metodą in vitro - np. Kościół ewangelicko-reformowany i Kościół ewangelicko-augsburski.














