Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Łódź. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Łódź. Pokaż wszystkie posty
Rok 2015 | Marek Jędraszewski  (biskup łódzki):

(...) Ustawy ostatnio uchwalone przez polski parlament i podpisane przez prezydenta RP: tak zwana konwencja "antyprzemocowa" i ustawa o in vitro, oraz przyjęta przez Sejm ustawa "o uzgodnieniu płci" mogą być uznane jako zdrada wobec tych wartości moralnych, dla których Powstanie w ogóle wybuchło.

Ustawy te trzeba uznać jako jedno wielkie kłamstwo o człowieku, jako poważny błąd antropologiczny, wynikający z odrzucenia klasycznej prawdy o człowieku na rzecz współczesnych, skrajnych, lewackich ideologii.

(...) musimy jednoznacznie stwierdzić: obecnie przychodzi do nas lewacka zaraza.

(...) Patrząc na medialną przemoc stosowaną wobec nas i na powszechny głos tak zwanych „autorytetów”, można niekiedy zwątpić w dobrą przyszłość naszego narodu.

Źródło: archidiecezja.lodz.pl, 01.08.2015 | fot. Maciej Wiśniewski | Przeczytaj więcej wypowiedzi biskupa Jędraszewskiego:
***

Komentarz redakcji:

Jasne, Panie Jędraszewski, powstanki i powstańcy bili się o stereotypy płciowe, przemoc wobec kobiet i inne elementy ideologii watykańskiej. 




Bp Marek Jędraszewski Łódź
Marek Jędraszewski
fot. Marek Zakrzewski
Rok 2015 | Marek Jędraszewski (biskup łódzki):

Jesteście powiewem nadziei, że fala neopogaństwa, która nam zagraża i jest tak niszcząca, nie ostoi się wobec tych, dla których Jezus wcale nie jest śmieszny, a jego przykazania wobec Boga i bliźniego budują prawdziwie silny, oparty na twardych fundamentach, ład społeczny. (...)

Współcześnie być chrześcijaninem to wstyd. Ale my wiemy, że to On ma rację. Nie może być zachodniej kultury i Europy bez chrześcijaństwa. Odrzuca się powołanie człowieka, kobiety i mężczyzny, a to Bóg ma rację (ekai.pl, 06.01.2015).

***

Komentarz redakcji:

Oś sporu polega na tym, że pan Jędraszewski nie chce pogodzić się z tym, że jego bóstwo decyduje tylko o jego powołaniu. Inni kształtują swoje powołanie w oparciu o swoją wiarę lub jej brak, wartości, przekonania. Na tym polega demokracja.
Bp Marek Jędraszewski Łódź
Marek Jędraszewski
fot. Marek Zakrzewski
Rok 2015 | Marek Jędraszewski (biskup łódzki):

(...) Kultura singli nie jest w stanie zaakceptować wierności Komuś i życia dla Niego.

(...) Na pewno wielkim wyzwaniem jest troska o rodzinę. Niepokoje, które pojawiły się w związku z nadzwyczajnym Synodem w Rzymie jesienią 2014 roku, nawet pewne zamieszanie, sprawiają, że dwie sprawy są szczególnie ważne. Pierwsza to promocja dobrych małżeństw i rodzin, pokazanie ich jako pewnej normalności.

Chodzi o to, żeby patologie czy ludzkie nieszczęścia nie były pokazywane jako sytuacja generalna, wręcz normalna, w odniesieniu do której usiłowano by następnie stworzyć takie umocowania prawne, które by te patologie czy nieszczęścia w jakiejś mierze sankcjonowały (idziemy.pl, 04.01.2015).

***

Komentarz redakcji:

Serio? Mężczyzna który wybrał watykańską karierę nierozłącznie związaną z byciem singlem krytykuje singli i singielki? Ludzie nie są w związku uczuciowym z różnych powodów, ale tylko księża rzymskokatoliccy są do tego zmuszeni po to, by nie rozdrabniać majątku Kościoła. Czy granica hipokryzji w ogóle istnieje? 

***

Przeczytaj komentarz Adama Szostkiewicza ("Polityka")
Bp Jędraszewski Łódź
Marek Jędraszewski
fot. Marek Zakrzewski
Rok 2015 | Marek Jędraszewski (biskup łódzki):

(...) Pojawiło się wielu antychrystów, którzy przybierają postać wielkich proroków i mędrców, i którzy z jednej strony głoszą zupełnie nową wizję człowieka, i to w imię tolerancji, podważając tę wizję człowieka, która tkwi w zamierzeniach Bożych od stworzenia świata. Wizję odnoszącą się do kobiety, do mężczyzny, do małżeństwa, do rodziny, do wychowywania dzieci.

To wszystko także dzisiaj się kwestionuje w imię tolerancji. A jednocześnie głosi się zero tolerancji dla tych wszystkich, którzy ośmieliliby się myśleć i postępować inaczej niż ci prorocy współczesności (deon.pl, 01.01.2015).


***

Komentarz redakcji:

"Antychryści" jako epitet wobec tych, którzy nie są zainteresowani ideologią watykańską, a zwłaszcza stereotypami płciowymi - to zachowanie godne proroka średniowiecza.
Bp Jędraszewski Łódź
Marek Jędraszewski
fot. Marek Zakrzewski
Rok 2014 | Marek Jędraszewski (biskup łódzki):

Wielu ludzi, wielkich tego świata, pokłada ufność w pieniądzu, władzy, imperialnym wpływom. Wielu pod płaszczykiem troski o losy ekonomiczne państw sprzeciwia się ludzkiej godności i wolności, poprzez uznanie i dofinansowywanie programów antykoncepcyjnych, sterylizacji czy aborcji.

Tej świętej nocy dochodzi do nas przerażająca, śmiertelna cisza dzieci, którym nie dano się narodzić [Jędraszewskiemu chodzi o to, że kobiety przerywają niechciane ciąże - red.]. Co więcej, jest dzisiaj – także w Polsce – wielu ludzi, którzy na wszelki sposób z budzącym lęk uporem wołają, wręcz krzyczą, aby krąg tej ciszy stawał się coraz bardziej szeroki. Aby ta cisza objęła jak największą liczbę nie narodzonych (ekai.pl, 25.12.2014).

***

Komentarz redakcji:

Szkoda, że pan Jędraszewski nie może praktykować swojej wolności i godności rodząc co roku kolejne dziecko. Trzydzieścioro dzieci zapewniłoby mu wymarzony hałas i mniej czasu na wtrącanie się w cudze sprawy. Niestety jest tylko teoretykiem macierzyństwa, wybitnym specjalistą od narzucania nieludzkich ograniczeń ideologii watykańskiej płci przeciwnej. Decyzja o tym czy, kiedy, ile i w jakich odstępach mieć dzieci należy do kobiety, a nie pana biskupa. 
biskup Jędraszewski Łódź
Marek Jędraszewski
fot. Marek Zakrzewski
Rok 2014 | Niedziela.pl:

Nie ma Ojczyzny bez krzyża, podobnie jak nie ma życia ludzkiego bez krzyża – mówił podczas Mszy św. w łódzkiej archikatedrze abp Marek Jędraszewski. –

Nie można podnosić ręki na świętość, ani usuwać jej z serc, umysłów i przestrzeni publicznej, uważając ją za coś mało ważnego – podkreślił w homilii metropolita łódzki, odnosząc się do niedawnych spotów telewizyjnych (niedziela.pl, 11.11.2014).

***

Komentarz redakcji:

Są w Polsce miejsca - publiczne i prywatne - bez symboliki religijnej organizacji pana Jędraszewskiego. A ludzie którzy tam pracują lub mieszkają są nadal Polkami i Polakami. Przynależność narodowa a światopogląd to dwie różne sprawy.
bp Lepa Adam Łódź
Adam Lepa
fot. Krzysztof Szymczak
Rok 2014 | Adam Lepa (biskup łódzki) o apelu naukowców do władz Państwa przeciw klerykalizacji Polski:

(...) Straszenie społeczeństwa należy do najbardziej prymitywnych technik propagandowych. Uruchamia się ją, gdy już wszystko zawiodło i gdy zabrakło argumentów. Straszenie ludzi znajdowało uprzywilejowane miejsce w systemach propagandowych komunizmu, nazizmu i w PRL.

(...) Misja, jaką wypełnia Kościół w Polsce, jest nie do przecenienia. Tak było zawsze. W swojej posłudze więc nie może on realizować sowieckiego czy nazistowskiego modelu funkcjonowania, gdzie nieprzekraczalną granicą jego misji miałyby być „zgodnie z prawem” kruchta i zakrystia (naszdziennik.pl, 25.10.2014).

***

Komentarz redakcji:

Straszenie społeczeństwa to technika przez wieki sprawdzona przez hierarchów Kościoła rzymskokatolickiego. W II RP biskupi straszyli legalizacją rozwodów (nazywali to "bolszewizacją", choć opcja rozwodu była obecna w kodeksach prawnych w Europie Zachodniej), w III RP straszą społeczeństwo równością płci (nazywaną przez nich "ideologią gender", by brzmiała złowrogo i niezrozumiale). Biskupi mają prawo chcieć rządzić wszystkim w Polsce, a naukowcy mają prawo zwrócić się do władzy, by im na to nie pozwoliła. Dziwne, że Lepa nie zacytował Rydzyka, który jako katolik czuje się zwolniony od przestrzegania "hitlerowskiego" prawa Państwa polskiego.
biskup Lepa Łódź
Adam Lepa
fot. Krzysztof Szymczak
Rok 2014 | Adam Lepa (biskup łódzki):

Refleksja nad „wszechobecnością” mediów z konieczności prowadzi do pytania o udział katolików pracujących w mediach w dziele ewangelizacji. (...)

90 proc. mediów w Polsce znajduje się w rękach środowisk liberalnych i lewicowych. Najwłaściwszą odpowiedzią na tę sytuację powinna być taka aktywność katolików, która prowadziłaby do upowszechnienia mediów katolickich oraz do tworzenia nowych... (naszdziennik.pl, 29.09.2014).
biskup Jędraszewski Łódź
Marek Jędraszewski
fot. Marek Zakrzewski 
Rok 2014 | Gazeta.pl:

Arcybiskup Marek Jędraszewski tłumaczył, iż nie można kategorycznie powiedzieć, że nie ma Boga, życia wiecznego i Królestwa Bożego oraz, że o tym dowiemy się na pewno dopiero po śmierci. Jednak, jak dodał, już dziś człowiek musi się za czymś opowiedzieć.

- Jeśli żyjemy tak, jakby Bóg istniał i opowiadamy się za dobrem, to nawet jeśli Go nie ma, nic nie tracimy. Natomiast jeśli żyjemy tak, jakby Boga nie było, a On jest, mamy wiele do stracenia - wskazywał abp Jędraszewski dodając, że "przed nami ogromna stawka do wygrania - życie wieczne, i to właśnie rozum podpowiada nam rozwiązanie" (gazeta.pl, 13.09.2014).

[Dowiedz się więcej o zakładzie Pascala - red.]
Adam Lepa
fot. Krzysztof Szymczak
Rok 2014 | Adam Lepa (biskup łódzki) o mediach:

(...) Najłatwiej jest stwierdzić występowanie tzw. dyżurnych manipulacji, gdyż one się powtarzają. Na przykład wobec Kościoła, że miesza się do polityki czy dąży do pełnej klerykalizacji państwa. Ten rodzaj manipulacji wiązany jest najczęściej z kampaniami wyborczymi.

Innego typu manipulacją jest hałaśliwe nagłaśnianie, że metoda in vitro leczy bezpłodność, a jednocześnie blokuje się informacje na temat naprotechnologii, która zapewnia możliwości leczenia w tej dziedzinie (...)

Powstaje zasadnicze pytanie: czy w mediach mamy już do czynienia z nową formą terroru (psychologicznego, ideologicznego, politycznego) czy są to może jeszcze upiory totalitaryzmu, z którego nie wszyscy zdołali się wyleczyć... (naszdziennik.pl, 06.09.2014).
Adam Lepa
fot. Krzysztof Szymczak
Rok 2014 | Adam Lepa (biskup łódzki):

(...) Mechanizmem, który dość skutecznie i skrycie prowadzi do zatrucia infosfery (środowiska informacji), jest różnych maści poprawność polityczna. Wtedy miarą oceny poszczególnych wydarzeń i zjawisk jest ich stosunek do norm obowiązujących aktualnie w obrębie poprawności politycznej. Praktyczne jej egzekwowanie jest wygodną formą cenzury (...)

Sytuacja staje się poważna, gdy przedmiotem płytkich dowcipów i głupkowatych aluzji są wartości nadrzędne (...)

W świetle przywołanych przykładowo sposobów zatruwania informacji można pojąć, dlaczego media w Polsce nie miały odwagi gremialnie stanąć w obronie zagrożonej kultury ducha, która przecież jest duchem kultury. Bez niej kultura staje się wyjątkowo peryferyjna i nie oddziałuje twórczo na losy jednostki i narodu. Myślę o spektaklu „Golgota Picnic” (...)

Twory typu „Golgota Picnic” są bezczeszczeniem kultury i budują groźną antykulturę, która prowadzi do katastrofy. Niestety, człowiek zaślepiony obłąkańczą ideologią nie jest w stanie tego pojąć... (naszdziennik.pl, 23.08.2014).
Biskup Marek Jędraszewski Łódź
Marek Jędraszewski
/ fot. Marek Zakrzewski
Rok 2014 | Marek Jędraszewski (arcybiskup łódzki): Na szczęście, sytuacja w naszym kraju nie jest taka, jak na Zachodzie. Miejmy też nadzieję, że taką również się nie stanie, i że nie będziemy musieli zaczynać ewangelizacji Polski niemal od zera. Niemniej jednak także u nas – i to w czasie, kiedy zbliża się 1050. rocznica Chrztu Polski – presja pogańskiego sposobu myślenia jest ogromna. Odciska się ona w życiu bardzo wielu ludzi, szczególnie dzieci i młodzieży (...)

Coraz bardziej mamy do czynienia z przemyślnie wprowadzaną edukacją pogańską, nastawioną na panseksualizm, deprawację osobowości i utratę tożsamości. Wszystko zostaje podważone (...) (idziemy.com.pl, 27.07.2014).
Biskup Adam Lepa Łódź
Adam Lepa / fot. Krzysztof Szymczak
Rok 2010 | Adam Lepa (biskup łódzki): Mieszanie się Kościoła do polityki jest mitem pochodzącym z arsenału propagandy bolszewickiej. Ten mit zrodził się w systemie totalitarnym i wciąż odżywa w mentalności ludzi, którym bliskie są minione czasy. Zarzut mieszania się Kościoła do polityki wraca zawsze przy okazji wyborów. Tymczasem niektóre wypowiedzi na ten temat są próbą mieszania się do wewnętrznych spraw Kościoła. Nikt nie ma prawa dyktować Kościołowi, jaki zakres ma mieć ewangelizacja, którą prowadzi, i jakie środki powinny być stosowane, aby była ona skuteczna (...)

Kościół nie chce politykować, gdyż to nie jest jego zadaniem i kojarzy się z politykierstwem, a więc z negatywną stroną uprawiania polityki. Natomiast ma obowiązek ewangelizowania całej rzeczywistości ziemskiej, a zatem również sfery polityki. I od tej zasady nie wolno mu za żadną cenę odstąpić (...)

A zatem, mówiąc językiem zbankrutowanej propagandy, Kościół nie może się nie mieszać do polityki (...) 

Zarzut "mieszania się do polityki" powinien jak najrychlej zniknąć ze sfery naszych rozmów, debat i wypowiedzi dla mediów (...) (katolickie.media.pl za "Nasz Dziennik", 10-11 lipca 2010, nr 159).
Marek Jędraszewski
/ fot. Marek Zakrzewski
Rok 2013 | Marek Jędraszewski (arcybiskup łódzki): Praktycznie jest to ideologia, szalenie niebezpieczna, która prowadzi do śmierci danej cywilizacji. Mogę sobie łatwo wyobrazić, że za jakiś czas, mam nadzieję, że sam tego nie dożyję, że w roku 2050 nieliczni biali będą pokazywani innym rasom ludzkim - tu, na terenie Europy - tak, jak Indianie są pokazywani w Stanach Zjednoczonych w rezerwatach. Byli sobie kiedyś tacy ludzie, którzy tu zamieszkiwali, ale przestali istnieć na własne życzenie, ponieważ nie potrafili uznać tego, kim są od strony biologicznej (dzienniklodzki.pl, 18.11.2013).