Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Warszawa. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Warszawa. Pokaż wszystkie posty
ks Parafiniuk media Kościół ŚDM
Rok 2015 | Emil Parafiniuk (ksiądz z Warszawy):

Dlaczego tak jest, że byle pismak skrytykuje Kościół, zaraz ląduje na pierwszej stronie? Nie da się wypłynąć inaczej?

Źródło: Twitter, 29.07.2015, fot. YouTube | Przeczytaj też Ks. Parafinuk: Dobrze, że Ewa Kopacz nie zajmuje się już leczeniem


***

Komentarz redakcji: 

Choć w Polsce wolność słowa jest ograniczona przepisem dotyczącym obrazy uczuć religijnych, to póki co biskupi i księża rzymskokatoliccy nie są obiektem kultu religijnego i podlegają krytyce jak każdy inny człowiek.  Przypominamy też, że w gazetach kościelnych na jedynce może lądować cokolwiek, nawet jeśli obraża to zdrowy rozsądek (który nie jest w Polsce chroniony).
Rok 2015 | Henryk Zieliński (ksiądz z Warszawy):

(...) Gwałtowny przechył koalicji PO-PSL w lewo rodzi wiele pytań (...).

(...) Nie bez sensu wydaje się stawianie pytań o jego zakulisowe inspiracje. Czy nie ma w tym realizacji jakichś zobowiązań rządzącej koalicji wobec międzynarodowych i ponadnarodowych organizacji?

(...) Podobnie trzeba się bacznie przyglądać, czy Ewa Kopacz i inni sprawcy karygodnych ustaw nie znajdą się wkrótce „na liście płac światowego przemysłu aborcyjnego”, klinik in vitro, organizacji międzynarodowych lub innego antyludzkiego „przemysłu”, jak to już wśród obecnych parlamentarzystów bywało. (...)

Źródło: idziemy.com.pl, 26.07.2015 | fot. YouTube | Przeczytaj więcej wypowiedzi księdza Zielińskiego

***

Komentarz redakcji:

Nie chcemy rujnować spiskowej teorii dziejów, ale "karygodna ustawa" o leczeniu niepłodności ma poparcie znaczącej większości społeczeństwa, czego ksiądz w ogóle nie bierze pod uwagę - to co się według niego liczy to stanowisko biskupów. Pan Zieliński, który wcześniej pisał, że związki partnerskie doprowadzą do powszechnego homoseksualizmu (bo najwidoczniej orientacja zależy od ustawy), a pomyłka w zapłodnieniu in vitro to "cudzołóstwo na szkle", nie zawiódł. Z niecierpliwością czekamy na kolejne "zakulisowe" rozważania.



Rok 2015 | Henryk Hoser (arcybiskup warszawski):

[Ustawa o uzgodnieniu płci] będzie elementem teatralizacji życia, gdyż człowiek, który jest mężczyzną, ale przyszło mu do głowy, że jest kobietą, nie zmienia swoich cech biologicznych, tylko się przebiera za kobietę, kupuje perukę i gra kobietę jak aktor. Podobnie kobieta, która odgrywa mężczyznę.

Dobrzy aktorzy potrafią to zrobić, ale dzieje się to w majestacie prawa.

A państwo – takie jakie mamy, z taką legislacją, się kompromituje. I kolejnym skutkiem tej kompromitacji będzie brak szacunku dla państwa, który i tak jest duży w Polsce.

Źródło: idziemy.com.pl, 26.07.2015 | fot. PAP/ Radek Pietruszka | Przeczytaj więcej wypowiedzi arcybiskupa Hosera

***

Komentarz redakcji:

Płeć to coś znacznie bardziej skomplikowanego niż to, co mamy między nogami. Nowa ustawa reguluje to, co działo się od dawna i przy tym szanuje godność osób transpłciowych, które nie będą już musiały pozywać swoich rodziców, by dokonać zmian w dokumentach. Państwo wreszcie stanęło po stronie szacunku do człowieka i respektowania potrzeb do swoich obywatelek i obywateli, a nie po stronie ideologów watykańskich. 

A jeśli chodzi o teatralizację, kostiumy i aktorstwo, to Hoser powinien przyjrzeć się sobie i swoim kolegom po fachu.




1. fot. PAP
2. fot. Franciszek Mazur/AG
3. ?


Rok 2015 | Kazimierz Nycz (arcybiskup warszawski):

Patrzymy na rodziny z niepokojem także wtedy, kiedy się próbuje podważyć w Europie, w Polsce też czasem, tożsamość małżeństwa i rodziny. Ostatnie referendum w Irlandii w sprawie związków partnerskich tej samej płci, a zwłaszcza jego wynik w tak bardzo katolickim kraju, jeszcze 30 lat temu, są poważnym ostrzeżeniem dla całej Europy. A bracia i siostry bądźmy pokorni i powiedzmy, że są także ostrzeżeniem dla naszej ojczyzny.

Źródło: tokfm.pl, 04.06.2015 | fot. prezydent.pl | Przeczytaj więcej wypowiedzi biskupa Nycza

***

Komentarz redakcji:

Panu Nyczowi wszystko się pomyliło. Powodem, dla którego nie może zawrzeć heteroseksualnego małżeństwa i założyć rodziny nie jest Irlandia (i jej małżeństwa jednopłciowe), lecz Watykan.
Michał Janocha
Rok 2015 | Michał Janocha (biskup warszawski):

Nauczyliśmy się jakoś funkcjonować w demokracji, ale w demokracji, powiedzmy to sobie szczerze, ciężko jednak chorej. Pojawiają się w niej zjawiska, które papież Benedykt określił jako groźbę nowego totalitaryzmu, przychodzącego w sposób nieoczekiwany, bo z Zachodu, wobec którego mamy kompleks, i ze strony demokracji liberalnej, do której przez tyle pokoleń tęskniliśmy. I tu mamy problem polegający na zderzeniu z "cywilizacją śmierci".

Źródło: deon.pl, 15.05.2015 | Przeczytaj więcej wypowiedzi biskupów i księży warszawskich

***

Komentarz redakcji:

Oto wzorcowa, jedynie zdrowa "demokracja watykańska", opierająca się na sztywnej hierarchii i wykluczająca kobiety ze struktur władzy:




fot. stdavidspriory.wordpress.com
Hoser Henryk
Henryk Hoser
fot. PAP
Rok 2015 | KAI relacjonuje wypowiedź arcybiskupa Henryka Hosera:

(...) Podkreślił, że rzeczywistość państwową, społeczną i narodową należy budować na kryterium prawdy. Przyznał, że jedyną prawdą absolutną, obiektywną i niezawierająca w sobie żadnych domieszek zafałszowania jest prawda Boga.

 (...) Ocenił, że chorowite jest dziś także polskie społeczeństwo. - Nie może być zdrowego społeczeństwa w chorym państwie. Dlatego na nas wszystkich spoczywa ogromna odpowiedzialność za nasze postawy, nasze zaangażowanie, naszą zdolność do przełożenia naszej twórczości na konkretne dzieła, żeby po nich można było nas rozpoznawać – podkreślił abp Hoser. (...)

Źródło: ekai.pl, 11.04.2015 | Przeczytaj więcej wypowiedzi arcybiskupa Hosera

***

Komentarz redakcji:

Rzeczywistość nie powinna być budowana na tym czy innym bóstwie i jego samozwańczych reprezentantach, lecz na wartościach humanistycznych. A do arcybiskupa Hosera, który utrzymuje że polskie społeczeństwo jest chore, można powiedzieć za Jezusem (którego rzekomo wyznaje): Lekarzu, ulecz się sam. 


Nycz Kazimierz
Kazimierz Nycz
fot. Wprost.pl
Rok 2015 | KAI relacjonuje wypowiedź Kazimierza Nycza, arcybiskupa warszawskiego:

(...) Hierarcha zapewnił, że Kościół, także Kościół w Polsce, nie chce niczego narzucać tym, którzy do tej wspólnoty nie należą. Chce być natomiast obecny wszędzie tam, gdzie „ustala ów kanon wartości wspólnych”. „Nie ma żadnej obawy o to, że Kościół chce zapisywać w prawie wartości, które by były tylko wynikające z Ewangelii i z chrześcijaństwa. To są wartości ogólnoludzkie, które są uprzednie w stosunku do religii” - wyjaśnił metropolita warszawski. (...)

Źródło: ekai.pl, 05.04.2015 | Przeczytaj więcej wypowiedzi Kazimierza Nycza

***

Komentarz redakcji:

Kazimierz Nycz spóźnił się o kilka dni na prima aprilis. Zapewnienia, że biskupi rzymskokatoliccy nie chcą zapisywać swojej ideologii w prawie, to jawna kpina biorąc pod uwagę inspirowany przez biskupów zakaz aborcji, ich histerię wokół prawa dotyczącego antykoncepcji, lobbowanie za zakazem in vitro i odrzuceniem związków partnerskich itp. itd.
Jan Szymborski
fot. Anna Bedyńska/AG
Rok 2014 | Se.pl:

(...) - Dziś łatwo o opętanie, bo przez Internet czy telewizję otaczają nas obrazy zła, a widząc zło, przyciągamy je do siebie - tłumaczy ksiądz Jan Szymborski (88 l.), oficjalny egzorcysta archidiecezji warszawskiej.

(...) Jego zdaniem, najbardziej narażeni na opętanie są ludzie po 30. roku życia. - Jest to związane z ich emocjami - twierdzi duchowny. (...)

Źródło: se.pl, 28.05.2014 | Przeczytaj więcej wypowiedzi księży o kulturze i czasie wolnym

***

Komentarz redakcji:


Rok 2015 | Parafia MB Królowej Aniołów na Bemowie (Warszawa):

Zgodnie z zapowiedziami jesteśmy już w posiadaniu elektronicznego punktualnika z czytnikiem linii papilarnych. Będzie on nam służył do weryfikacji obecności ministrantów na Mszy świętej i innych nabożeństwach. Wprowadzenie nowego systemu obecności i punktacji jeszcze trochę potrwa, ale jesteśmy już na dobrej drodze.

W najbliższym czasie pobrane zostaną odciski linii papilarnych. Każdy z ministrantów, który będzie wpisany do systemu musi podpisać zgodę na przechowywanie odcisków linii papilarnych. W najbliższym czasie pojawi się więcej informacji na temat wdrażania systemu. Jednocześnie prosimy ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia.

Źródło: lsomichalici.wordpress.com, 28.02.2015

***

Komentarz redakcji:

Wielki Brat patrzy. Co na to GIODO? Przeczytaj tekst Katarzyny Szymielewicz z Panoptykonu na temat kontrowersji związanych z pobieraniem odcisków palców. 
episkopat biskupi
fot. episkopat.pl
Rok 2015 | Biskupi o zapłodnieniu in vitro:

Ustawodawca nie dostrzega zagrożeń dla dobra dziecka poczętego w laboratorium. Naraża je na większe ryzyko wad rozwojowych i chorób wrodzonych, odmawiając mu też w niektórych sytuacjach prawa do poznania biologicznych rodziców.

Dopuszczenie do tej procedury związków konkubenckich i innych par pozostających we wspólnym pożyciu – bez żadnych zobowiązań formalnych – nie gwarantuje wzrastania w stabilnej rodzinie. Biskupi przypominają, że zarówno nauka Kościoła, jak i autentyczne i obiektywne dobro człowieka wykluczają jakąkolwiek metodę zapłodnienia pozaustrojowego.

Źródło: episkopat.pl, 12.03.2015 | Przeczytaj więcej wypowiedzi Episkopatu

***

Komentarz redakcji:

Naśladując retorykę biskupów, należałoby nazwać ich argument z wad rozwojowych eugenicznym. Owszem, nauka (prawdziwa nauka - nie ideologia watykańska) potwierdza nieznacznie wyższy odsetek wad u dzieci powstałych w wyniku zapłodnienia in vitro, ale jest to konsekwencja czynników zdrowotnych leżących u podstaw niepłodności rodziców. 

To dziwne, że tym razem biskupi nie wymienili grzechu masturbacji, który jest konieczny przy procedurze zapłodnienia in vitro. Być może nawet dla nich brzmi to zbyt absurdalnie.

Ciekawe, że w swojej retoryce biskupi odróżniają tzw. naukę Kościoła od obiektywnego dobra człowieka. W tym można się z nimi zgodzić.
Hoser arcybiskup
Henryk Hoser
PAP
Rok 2015 | Idziemy.com.pl cytuje słowa arcybiskupa Hosera:

– To jest bardzo konsekwentna realizacja programu politycznego, która abstrahuje od bardzo poważnych problemów natury społecznej, etycznej, antropologicznej – stwierdził abp Hoser. – Ten program polityczny jest czymś uwarunkowany i stawiam teraz zagadkę, czym? Jakie są głębokie motywacje, by upierać się przy tak niedobrym projekcie? – zastanawiał się hierarcha.

Przewodniczący Zespołu KEP ds. Bioetycznych skomentował w ten sposób przyjęcie wczoraj przez rząd "Projektu ustawy o leczeniu niepłodności", który poświęcony jest głównie legalizacji procedury in vitro.

Źródło:  idziemy.com.pl, 11.03.2015 | Przeczytaj więcej wypowiedzi biskupa Hosera

***

Komentarz redakcji:

Jednym słowem: spisek (rządu ze społeczeństwem).




Henryk Hoser
PAP


Rok 2015 | Henryk Hoser (biskup warszawski):

Kłamstwo Hosera nr 1:
Senat Rzeczypospolitej uchwalił ratyfikację tzw. ustawy przemocowej. 
Prawda: Senat przegłosował Konwencję ANTYprzemocową, czyli - w pełnym brzmieniu - Konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Biskup Hoser manipuluje nazwą Konwencji, by sugerować, że jej celem jest propagowanie przemocy.

Kłamstwo Hosera nr 2:
Pozornie chodzi o to żeby nie było przemocy, ale w istocie ta ratyfikacja oznacza i ta ustawa, ta dyrektywa, Konwencja o przemocy sugeruje, że źródłem przemocy jest rodzina (...)
Prawda: Konwencja wymienia "rodzinę" pięciokrotnie i w żadnym z tych miejsc nie wskazuje jej jako źródła przemocy, lecz jako środowisko w którym ewentualna przemoc też powinna być ścigana, a rodzina powinna być CHRONIONA przed przemocą.
  1. Preambuła: uznając, że dzieci są ofiarami przemocy domowej, również jako świadkowie przemocy w rodzinie;
  2. Artykuł 3 - Definicje - punkt B: „przemoc domowa” oznacza wszelkie akty fizycznej, seksualnej, psychologicznej lub ekonomicznej przemocy występujące w rodzinie lub gospodarstwie domowym lub pomiędzy byłymi lub obecnymi małżonkami lub partnerami, niezależnie od tego, czy sprawca i ofiara dzielą miejsce zamieszkania, czy też nie;
  3. Artykuł 46 - Okoliczności obciążające - punkt A "przestępstwo zostało popełnione wobec byłego lub obecnego współmałżonka lub partnera uznanego zgodnie z przepisami prawa krajowego, przez członka rodziny, osobę współmieszkającą z ofiarą lub przez osobę nadużywającą swojej władzy";
  4. Artykuł 56 - Środki ochrony - punkt A: zapewnienie im bezpieczeństwa, jak również ich rodzinom i świadkom, chroniąc ich przed zastraszaniem, odwetem lub powtarzającą się wiktymizacją;
  5. Artykuł 56 - Środki ochrony - punkt B: zagwarantowanie, że ofiary zostaną poinformowane, przynajmniej w przypadkach, w których ofiary i rodzina mogą być zagrożone, jeśli sprawca ucieknie, zostanie tymczasowo zwolniony lub wyjdzie na wolność;

Kłamstwo Hosera nr 3:
(...) że rodzina jest stereotypem który tworzy przemoc i który trzeba zwalczać. 
Prawda: Konwencja wspomina o stereotypach dwa razy i w zupełnie innym kontekście, niż utrzymuje Hoser.
  1. Artykuł 12 - Ogólne zobowiązania - Strony podejmą działania niezbędne do promowania zmian wzorców społecznych i kulturowych dotyczących zachowania kobiet i mężczyzn w celu wykorzenienia uprzedzeń, zwyczajów, tradycji oraz innych praktyk opartych na idei niższości kobiet lub na stereotypowym modelu roli kobiet i mężczyzn.
  2. Artykuł 14 - Edukacja - punkt 1: W uzasadnionych przypadkach Strony podejmują działania konieczne do wprowadzenia do oficjalnych programów nauczania na wszystkich poziomach edukacji materiałów szkoleniowych dostosowanych do zmieniających się możliwości osób uczących się, dotyczących równouprawnienia kobiet i mężczyzn, niestereotypowych ról przypisanych płciom, wzajemnego szacunku, rozwiązywania konfliktów w relacjach międzyludzkich bez użycia przemocy, a także dotyczących przemocy wobec kobiet ze względu na płeć oraz prawa do nienaruszalności osobistej.

Innymi słowy chodzi o równe prawa i szanse kobiet i mężczyzn w społeczeństwie oraz szacunek i porozumienie bez przemocy. Niestereotypowe role płciowe to pokazywanie kobiet również w innych kontekstach niż kuchnia lub opieka nad dziećmi, a mężczyzn nie tylko przy pracy zarobkowej.



Źródło: niedziela.pl za razem.tv, 06.03.2015 | Przeczytaj inne wypowiedzi biskupa Henryka Hosera
ksiądz Zieliński Henryk Idziemy
Henryk Zieliński
fot. diecezja.waw.pl
Rok 2015 | Henryk Zieliński (ksiądz):

(...) Zarówno kobieta, której podczas zabiegu opłaconego przez Ministerstwo Zdrowia wszczepiono obcy zarodek, jak i samo dziecko, którego choroba jest skutkiem pomylenia komórek, mają prawo skarżyć teraz ministra i domagać się bardzo wysokich odszkodowań. Nie bez szans na wygraną jest również ojciec dziecka, którego nasieniem zapłodniono bez jego zgody komórkę jakiejś obcej kobiety. Wrobiono go w cudzołóstwo na szkle. Za skutki pozaprawnych działań minister powinien zapłacić z własnego majątku, fundując odszkodowania i alimenty..

(...) Zabawa ministra Arłukowicza w dawcę życia i śmierci kosztuje nas dużo.

(...) O co w tym chodzi, jeśli nie o ideologię? Przecież nie o poprawę zdrowia Polaków, bo nieliczne nagłośnione przypadki ciężkich upośledzeń dzieci poczętych z in vitro są tylko zwiastunem konsekwencji, które w całej populacji mogą się objawiać przez pokolenia, przed czym ostrzega wielu genetyków i lekarzy. (...)

Źródło: idziemy.com.pl, 13.02.2015 | Przeczytaj więcej wypowiedzi księdza Henryka Zielińskiego

***

Komentarz redakcji:

Urzędnicy Kościoła rzymskokatolickiego lubią używać słowa "eugenika", by doprowadzić do zakazu przerywania ciąży z powodu ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu. Tymczasem krytyka zapłodnienia in vitro przez księdza Zielińskiego ma właśnie charakter eugeniczny. Naukowcy stwierdzili, że dzieci urodzone w wyniku zapłodnienia in vitro nieco częściej są obarczone wadami, ale wynika to nie z samej metody zapłodnienia, lecz stanu zdrowia rodziców, którzy mieli trudności w zajściu w ciążę. 

W szpitalach które nie przestrzegają procedur dzieje się wiele rzeczy, które nie powinny się wydarzyć. Kilka lat temu głośny był przypadek zamiany niemowląt w szpitalu; potem dzieci wychowały się w nie swoich (biologicznie) rodzinach. Czy to znaczy, że trzeba zakazać kobietom rodzenia w szpitalach, skoro ksiądz chce zakazać in vitro na podstawie pomyłki? Ile niemowląt urodzonych w wyniku naturalnego zapłodnienia zamieniono w szpitalu i nigdy nie wyszło to na jaw?

Pomyłka przy in vitro jest dla Zielińskiego tylko pretekstem, bo samą metodę nazywa "zabawą w dawanie życia i śmierci", co jego koledzy po fachu określają też "zabawą w Boga". Tymczasem cała medycyna jako taka kręci się wokół życia i śmierci. Równie dobrze można powiedzieć, że taką zabawą jest ratująca życie operacja wszczepienia bajpasów, czy nawet zażywanie witamin. Czy to znaczy że przeciwni "zabawom" księża i biskupi zrezygnują z opieki medycznej? Wątpliwe. Póki co, bezradni w przekonywaniu katoliczek i katolików do swojej doktryny, będą chcieli wpisać jej nakazy i zakazy do prawa Państwa polskiego.
Hoser biskup
Henryk Hoser
fot. PAP
Rok 2015 | Henryk Hoser (biskup warszawski) o Konwencji antyprzemocowej:

Czy przypadkiem jej ratyfikacja nie jest związana z obietnicą jakichś dotacji, które nasz kraj miałby otrzymać. Moje obawy są uzasadnione, bo coś takiego obserwowałem w krajach afrykańskich. W zamian za dotacje wymuszono na nich przyjęcie pewnych rozwiązań prawnych dotyczących na przykład antykoncepcji czy aborcji.

Źródło: rp.pl, 09.02.2015 | Przeczytaj więcej wypowiedzi Henryka Hosera

***

Komentarz redakcji:

89% społeczeństwa - w tym znakomita większość katoliczek i katolików - popiera Konwencję antyprzemocową. Tak, księże biskupie, wszyscy zostaliśmy przekupieni... 

Trafnie sytuację zdiagnozował jeden z komentatorów portalu NaTemat.pl (kliknij grafikę, żeby powiększyć):





Bp Henryk Hoser o antykoncepcji
Henryk Hoser
fot. PAP
Rok 2015 | Henryk Hoser (biskup warszawski):

Każdy człowiek może wybierać to, co jego wola chce natomiast to nie znaczy, że każdy wybór będzie akceptowany przez Kościół. (...)

[Pigułka "po" - red.] powinna być zakazana nie tylko ze względów, o których mówimy, etycznych, moralnych, ale powinna być przede wszystkim zakazana ze względów medycznych.

Proszę sobie wyobrazić, że środki antykoncepcyjne to są środki hormonalne. (...)

Źródło: rmf24.pl, 31.01.2015. | Przeczytaj więcej wypowiedzi Henryka Hosera

***

Komentarz redakcji:

Podsumowując: 1) Kobiety mają wolną wolę, ale antykoncepcja awaryjna powinna być nielegalna. Panowie biskupi nie potrafią przekonać katoliczek po dobroci, więc chcą, by watykańskie zasady egzekwowała władza świecka. 

2) Niechciana ciąża (z gwałtu lub innego niezabezpieczonego stosunku płciowego) i inne pigułki (np. te zażywane przez biskupów) nie mają żadnych skutków ubocznych. 

3) Z definicji głupiutkie kobietki nie zdają sobie sprawy, że antykoncepcja hormonalna opiera się na hormonach. Na szczęście panowie biskupi - władcy macic - wiedzą lepiej i ochronią niewiasty przed nimi samymi.
Bp Kazimierz Nycz
Kazimierz Nycz
fot. Wprost
Rok 2015 | Wyborcza.pl:

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński został odznaczony papieskim Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice (Dla Kościoła i Papieża) za zasługi dla Kościoła [rzymskokatolickiego - red.] i systemu prawnego w Polsce.

- To szokujące. Dziwię się, że prezes przyjął to odznaczenie, a szczególnie, że przyjął je jako urzędujący prezes - skomentował dr Paweł Borecki z Katedry Prawa Wyznaniowego na UW (wyborcza.pl, 25.01.2015).

***

Komentarz redakcji:

To jest jeden z tych faktów, które łatwo można wskazać ludziom wątpiącym o wyznaniowym charakterze Państwa polskiego. W uzasadnieniu przyznania odznaczenia wprost stwierdza się, że prezes TK zasłużył się reprezentowaniem światopoglądu Karola Wojtyły. Urzędnik stojący na straży Konstytucji nie powinien mieć żadnych zasług dla jakiejkolwiek ideologii religijnej, w tym watykańskiej.
Bp Hoser Warszawa
Henryk Hoser
PAP
Rok 2014 | Ekai.pl:

Rolą Kościoła jest wypowiadać się w sprawach publicznych i upominać, kiedy trzeba, żeby władcy nie prowadzili swoich podwładnych na bezdroża i drogi bez wyjścia – podkreślił abp Henryk Hoser.

(...) Przywołując w homilii przykład wiary Najświętszej Maryi Panny, abp Hoser zachęcał do zawierzenia Bogu całego swojego życia. (...) W swojej pokorze i skromności [Maryja] nie była jednak świadoma, że jest „wybranym naczyniem”, które ma być wypełnione łaską (ekai.pl, 21.12.2014).

Przeczytaj więcej wypowiedzi Henryka Hosera

***

Komentarz redakcji: 

Państwo, które nie jest wyznaniowe, powinno z jednakową uwagą wysłuchiwać różnych organizacji pozarządowych (w tym przywódców Kościoła rzymskokatolickiego). Przy okazji na tym cytacie dobrze widać, dlaczego Hoser chciałby odebrać kobietom - "naczyniom", lub bardziej nowocześnie "inkubatorom" - prawa reprodukcyjne (edukacja seksualna, antykoncepcja, aborcja, in vitro...).
Bp Hoser Warszawa
Henryk Hoser
fot. razem.tv
Henryk Hoser (biskup warszawski) do ginekologów:

Państwo jesteście w centrum debaty bioetycznej, tych sprzecznych tendencji jakie są... (...)

Są dwie zasady. Pierwsza zasada to zasada bezwarunkowego szacunku dla życia ludzkiego [Hoserowi chodzi o to, by kobiety nie mogły przerwać niechcianej ciąży - także tej z gwałtu i zagrażającej życiu kobiety, której życie nie jest najwidoczniej warte ochrony]. Dopóki to życie istnieje, to należy je chronić i podtrzymywać, a nie skłaniać się ku aktom letalnym.

Druga zasada to zasada integralności organizmu (...) Wszystko co ingeruje w integralność i ją zaburza jest uważane za działanie niezgodne z tą dobrą etyką lekarską [Hoserowi chodzi o to, by lekarze zablokowali kobietom dostęp do antykoncepcji i zapłodnienia in vitro; "dobra etyka lekarska" to zasady oparte na aktualnej linii Watykanu - red.]. Te dwie zasady wystarczą, żeby konkretne sytuacje ocenić (...)

Będziemy poddawani coraz większej presji na naszą względną autonomię lekarską. Pierwszym podmiotem ograniczającym są nasi przełożeni. Druga rzecz to przenoszenie coraz większe praw i żądań z osoby lekarza na osobę pacjenta, który jest klientem (...) Klient musi być zadowolony, trzeba spełnić wszystkie jego życzenia. I są tacy lekarze usługowi (...) - jeśli są pieniądze, to wszystko zrobią (...) Tacy lekarze nie są godni zaufania. Trzeba mieć autorytet moralny (razem.tv, 19.12.2014).

Przeczytaj więcej wypowiedzi Henryka Hosera

***

Komentarz redakcji:

Przedstawiciel męskiej hierarchii religijnej namawia lekarzy, by nie respektowali woli kobiet - pacjentek. To kwintesencja ideologii watykańskiej opartej na rządach mężczyzn i dyskryminacji kobiet.
Bp Henryk Hoser
Henryk Hoser/PAP
Rok 2014 | EKai.pl:

(...) Zdaniem hierarchy, dopiero po 1989 r. zaczęła napływać do Polski postchrześcijańska kultura wyrosła z rewolucji kulturalnej 1968 roku.

(...) Biskup warszawsko-praski ocenił, że polskie społeczeństwo jest społeczeństwem narcystycznym, przeżywającym lęk i depresję. Widać to chociażby po wskaźnikach demograficznych – ludzie boją się przyszłości, więc nie inwestują w dzieci (ekai.pl, 16.12.2014).

Przeczytaj więcej wypowiedzi Henryka Hosera

***

Komentarz redakcji:

Czy biskupi są narcystyczni i czy inwestują w swoje dzieci?
biskup Hoser Warszawa
Henryk Hoser / PAP
Rok 2014 | Henryk Hoser (biskup warszawsko-praski):

(..) I kobieta, i mężczyzna muszą mieć zatem świadomość swojej płodności możliwą do odczytania w warunkach domowych. Dowodem miłości jest nie tylko sam akt małżeński, ale także wstrzymanie się od tego aktu.

Komponent męski w małżeństwie nam tu umyka. Okresowa wstrzemięźliwość funkcjonuje, bez niej nie można żyć.

Bez niej dążylibyśmy do animalizacji życia. Bez okresowej wstrzemięźliwości nie będzie wierności (naszdziennik.pl, 25.10.2014).

Przeczytaj więcej wypowiedzi Henryka Hosera

***

Komentarz redakcji:

Hoser obraża ludzi, którzy zamiast abstynencji seksualnej wybierają antykoncepcję - twierdzi, że dążą do zezwierzęcenia ("animalizacji"). Poza tym, wbrew wiedzy medycznej i zdrowemu rozsądkowi, biskup - lekarz z wykształcenia! -  utrzymuje, że bez okresowej abstynencji seksualnej nie można żyć. To bzdura.