Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Zaborski. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Zaborski. Pokaż wszystkie posty
ks Zaborski sekretarz
Piotr Zaborski
fot. Witold Lesner/GN
Rok 2014 | Niedziela.pl:

(...) Ks. Zaborski przyznaje, iż nie rozumie medialnej nagonki na biskupów z komitetu honorowego marszu organizowanego przez PiS. Podkreśla, że „poparcie idei marszu w obronie wolności mediów w Polsce przez abp. Wacława Depo jest naturalnym stanowiskiem przewodniczącego Rady odpowiedzialnej za media.

Sekretarz Rady uważa, że upolitycznianie obecności przewodniczącego Rady ds. Środków Społecznego Przekazu w Komitecie Honorowym marszu jest co najmniej dziwne. Tłumaczy, że biskup odpowiedzialny z ramienia Episkopatu za media, po prostu popiera w ten sposób prawo do demokracji i wolności mediów oraz, że jest to oczywistą konsekwencją pełnionej funkcji (niedziela.pl, 08.12.2014).

***

Komentarz redakcji:

Nie trzeba upolityczniać udziału pana Depo w komitecie honorowym marszu PiS, bo to jest decyzja stricte polityczna, a organizator marszu, PiS jest partią polityczną. Pan Zaborski odwraca kota ogonem.