Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Kraków. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Kraków. Pokaż wszystkie posty
Rok 2015 | Dariusz Oko (ksiądz z Krakowa):

(...) Zobaczmy, jak się traktuje Kościół w Polsce, a jak Owsiaka. (...) Media głównego koryta nienawidzą Kościoła i księży.

Skala tej nieprawości jest tak wielka niemal jak za komuny. W PRL-u, gdy media i propaganda atakowały kogoś, było niemal pewne, że to musi być porządny człowiek. Jak kogoś bardzo chwalono to mówiliśmy, że to musi być wielki łajdak, skoro komuniści tak go chwalą. Sądzę, że obecnie jet podobnie. Jeśli media kogoś chwalą, bezkrytycznie to jest to podejrzane. Widocznie coś złego bowiem chcą ukryć…

Źródło: wpolityce.pl, 01.08.2015 | fot. iwona-arent.pl | Przeczytaj więcej wypowiedzi księży i biskupów rzymskokatolickich o mediach

***

Komentarz redakcji:

Nie, Panie Oko, cytowanie i krytykowanie wypowiedzi i działań Pana i kolegów po fachu to nie "nienawiść", tylko wolność słowa. Podlega Pan takiej samej ocenie jak każdy inny człowiek. Właśnie dlatego że dawniej księża jej nie podlegali, dziesiątki tysięcy dzieci zostało skrzywdzonych przez rzymskokatolickich duchownych - przestępców seksualnych, w sposób zorganizowany ukrywanych przez kolegów. Przypomnijmy tylko dwie Pańskie przepełnione miłością, powszechnie krytykowane wypowiedzi: "ateiści mają zdegradowane człowieczeństwo" i "moi znajomi lekarze w popłochu uciekają przed starszym homoseksualistą"... A to tylko wierzchołek góry lodowej.




Leon Knabit
fot. Grzegorz Gałasiński
Rok 2015 | Leon Knabit (zakonnik z Krakowa):

Strój mini z brzydkimi nogami to nie jest grzech przeciw nieskromności, lecz grzech przeciw miłości bliźniego :) #RadośćEwangeliczna

Przeczytaj też:
Leon Knabit: Udostępnianie kobietom antykoncepcji jest działaniem antypaństwowym

***

Komentarz redakcji: 

Czy pan Knabit będzie zakrywał twarz, jeśli ktoś uzna ją za brzydką, czy też jako samozwańczy arbiter elegancji nie podlega ocenom estetycznym? #RadosnaŻenada
Stanisław Dziwisz
fot. Bartłomiej Barczyk / AG
Rok 2015 | Kardynał Stanisław Dziwisz o zapłodnieniu in vitro:

(...) Przygotowywane przez polskie prawodawstwo projekty budzą słuszne zaniepokojenie i głęboki podział w społeczeństwie. Przypominamy: ta metoda jest niegodziwa i nie godzi się człowiekowi, a tym bardziej chrześcijanom korzystać z tego rodzaju pseudonaukowych osiągnięć. Powtarzamy również, że dzieci zrodzone dzięki tej metodzie są niewinne, a Kościół, my wszyscy otaczamy je miłością i troską.

Drodzy pielgrzymi! Prawdziwy chrześcijanin, prawdziwy uczeń Jezusa nie będzie nigdy korzystał z niegodziwych i niemoralnych praw, nawet uchwalonych w majestacie demokratycznego państwa. Prawdy i dobra nie ustala się w głosowaniu. Obowiązują one wszystkich, niezależnie od wyznania i przynależności politycznej. Te prawa nie mogą nas zmuszać do niegodziwego postępowania. (...)

Źródło: gosc.pl, 12.04.2015 | Przeczytaj więcej wypowiedzi Stanisława Dziwisza

***

Komentarz redakcji:

Znacząca większość społeczeństwa (ok. 70%) - wbrew sprzeciwom biskupów popiera prawo do zapłodnienia in vitro (prawo, a nie obowiązek - nikt nikogo do niczego nie zmusza!). 

Biskupi i księża zaś otaczają dzieci z in vitro "miłością i troską" poprzez piętnowanie ich bredniami o bruździe, chorobie psychicznej, życiu kosztem rodzeństwa (embrionów) czy rodzicach korzystających z usług płatnych zabójców.

Słowa biskupa, że ideologia watykańska, w tym sprzeciw wobec zapłodnienia in vitro, obowiązuje wszystkich niezależnie od wyznania i światopoglądu, są otwartym fundamentalizmem katolickim. 
Dziwisz kardynał
Stanisław Dziwisz
fot. Bartłomiej Barczyk / AG
Rok 2015 | Ekai.pl:

"Prawdziwy uczeń Jezusa nie będzie nigdy korzystał z niegodziwych praw, nawet uchwalonych w majestacie demokratycznego państwa” – powiedział 3 kwietnia kard. Stanisław Dziwisz podczas wielkopiątkowego Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Przy kaplicy „U Piłata”, metropolita krakowski wygłosił kazanie. Zwrócił uwagę na liczne przykłady deformowania zdrowej nauki o człowieku, o małżeństwie i o rodzinie, do których dochodzi ostatnio w Polsce. Przypomniał także, że „prawda i dobro nie podlegają głosowaniu”. (...)

Zdaniem metropolity krakowskiego, istnieją „systematyczne, zorganizowane próby deformowania w tym zakresie fundamentalnej prawdy, a nawet wprowadzania z gruntu fałszywych teorii i założeń do polskiego prawodawstwa”. (...)

Źródło: ekai.pl, 03.04.2015 | Przeczytaj więcej wypowiedzi kardynała Dziwisza

***

Komentarz redakcji:

Pomijając watykańską ideologię o zdrowej tkance narodu i spiskową teorię dziejów, optymizmem napawa fakt, że biskup wreszcie odkrył, iż nie musi robić wszystkiego, co jest legalne (antykoncepcja postkoitalna, in vitro itd.), ale niezgodne z aktualną linią Watykanu. Przekładając to na ideologię watykańską: Dziwisz wreszcie zrozumiał, że Bóg dał mu i nam wszystkim wolną wolę. Oby logiczne myślenie rozprzestrzeniło się w całym episkopacie.
kardynał Dziwisz
Stanisław Dziwisz
fot. Bartłomiej Barczyk / AG
Rok 2015 | Ekai.pl:

„Współczesne prądy kulturowe, środki przekazu, czynniki polityczne, nie służą trwałości i świętości małżeństwa i rodziny. Lekceważona jest trwałość małżeństwa, upowszechnia się antykoncepcję i „wolną miłość”, popiera się zabijanie nienarodzonych, związki homoseksualne próbuje się stawiać na równi z małżeństwami mężczyzny i kobiety” – wylicza kard. Dziwisz.

Hierarcha wyraża też stanowczy sprzeciw wobec upowszechnienia pigułki [chodzi o antykoncepcję awaryjną, nie o aborcję - red.], która „zabija poczęte dziecko”. „Z bólem myślimy o decyzji Sejmu, który przyjął Konwencję, propagującą niechrześcijańską koncepcję „gender”. Zasiadają w nim przecież przedstawiciele wierzącego w większości narodu” – zaznacza metropolita krakowski.

Źródło: ekai.pl, 18.02.2015 | Przeczytaj więcej wypowiedzi biskupa Stanisława Dziwisza

***

Komentarz redakcji:

Jeśli już pan Dziwisz chce mówić o dzieciach w kontekście antykoncepcji (pigułka "po" dostępna bez recepty), to powinien używać określenia "dzieci niepoczęte". 

Konwencja antyprzemocowa oszczędzi ludziom, a zwłaszcza kobietom, wiele bólu - ból arcybiskupa spowodowany tym, że dokument dostrzega społeczny i kulturowy wymiar płci jest chyba jednak nieco mniejszy.
Knabit Leon
Leon Knabit
fot. Grzegorz Gałasiński
Rok 2015 | Leon Knabit (zakonnik z Krakowa) o antykoncepcji awaryjnej:

(...) Cesarstwo Rzymskie rozpadło się pod wpływem rozwiązłości. (...)

(...) Nie mówi się o rozpuście, nie mówi się o wyuzdaniu, nie mówi się o wszetecznościach, tak jak dawniej się mówiło, tylko o swobodzie, o wolności, o prawie do wszystkich przyjemności (...).

(...) Żeby zachęcić ludzi do tego, aby sobie nieskrępowanie żyli seksualnie, ułatwia się to jak się tylko da, a więc i rozwody, i aborcja na życzenie, i swoboda seksualna już od piętnastego roku życia. (...)

Ta pigułka jest dla tych ludzi, którzy mają ochotę popełnić grzech nieczysty. (...) Jeśli niewierzący ma zachowany pion moralny, a wielu takich jest, to też nie będzie zdradzał żony, też nie będzie się dziewczyna puszczała wcześniej a chłopak nie będzie nadużywał seksu. (...)

(...) Sprawa jakości [sposób działania - red.] tej pigułki nie jest aż tak ważna: czy unicestwia zagnieżdżony zarodek, czy nie dopuszcza do zagnieżdżenia. W efekcie o co chodzi? Chodzi o to, by można było robić różne sprawy seksualne bez żadnego zahamowania, bo w razie czego to od razu masz możliwość. (...)

Wszelkie ułatwienia życia seksualnego najwyraźniej w świecie są działaniem antypaństwowym, bo polską racją stanu jest życie, polską racją stanu jest mocny człowiek, polską racją stanu są mocne rodziny. (...)

Niektórzy z tych chętnych do uciech seksualnych [mówią - red.]: o, teraz będzie fajnie, będzie można parę groszy zaoszczędzić na narkotykach czy na czymś tam, bo jak kupisz pigułkę będzie w porządku, dziewczynie kupisz na imieniny paczkę takich pigułek "po". (...)

Wierność i czystość aż do ślubu są dla Polski lepsze, osobiście dla was są lepsze, dla waszych rodzin są lepsze, a przecież chodzi o to żeby było lepiej, a nie gorzej, czego sobie wszyscy życzymy. Amen.

Źródło: YouTube, 29.01.2015 | Przeczytaj więcej wypowiedzi Leona Knabita

 

***

Komentarz redakcji:

Być może najlepsza dla Polski jest całkowita rezygnacja z życia seksualnego. Wtedy pan Knabit i jego koledzy po fachu są - przynajmniej teoretycznie - największymi patriotami, a reszta Polek i Polaków to antypaństwowcy.
Ks. Dariusz Oko
Dariusz Oko
fot. TVN
Rok 2015 | Istotne.pl:

(...) Według duchownego [zbawienia - red.] dostąpi każda osoba, która żyła w zgodzie z sumieniem, bez względu na to, co zrobiła.

Księdzu zarzucono, że według jego słów każdy, kto będzie przekonany o słuszności swoich wyborów, zostanie nagrodzony. Dariusz Oko odpowiedział na to jeszcze mocniej: – Czy Koreańczycy, którzy mordują księży, mogą być zbawieni?

Oczywiście, mogą być zbawieni. Dodał jednocześnie, że choć jest to wynik „chorego sumienia”, to i tak zasada działa. – Nie jest winą ludzi, że są ogłupieni lub zmanipulowani – bronił zabójców Oko (istotne.pl, 17.01.2015)
Ks. Dariusz Oko
Dariusz Oko
fot. TVN24
Rok 2015 | Dariusz Oko (ksiądz z Krakowa, ekspert episkopatu) o studiach nad społecznymi i kulturowymi wymiarami płci (gender studies):

(...) Muszę powiedzieć, że z takimi absurdami jeszcze się nie spotkałem. Zasadniczą odpowiedzią jest zbadanie ich umysłu. On przypomina umysł alkoholika.

(...) U ateisty łatwo następuje degradacja człowieczeństwa. To widać w głębokiej niemoralności ich życia.

(...) Według genderystów takie same prawa jak kobiety mają mieć homoseksualiści czy biseksualiści.

(...) Genderyści mówią o kobiecej matematyce i fizyce, bo męska jest za sucha. One stworzą bardziej uczuciową naukę. To są absurdy.

(...) Ateista przecenia sferę zmysłową. W seksie według genderystów robić wszystko. Dla ateisty seks staje się bogiem. Temu służy ta teoria (gazeta.pl, 15.01.2015).

***

Komentarz redakcji:

Episkopatowi gratulujemy eksperta w nienawistnym ssaniu z palca.


Bp Stanisław Dziwisz
Rok 2015 | KAI o Stanisławie Dziwiszu (arcybiskupie krakowskim):

(...) Hierarcha odniósł się również do aktualnej niepokojącej sytuacji społecznej – wskazał na dramat rodzin wynikający z planowanych zamknięć kopalń na Śląsku czy też udostępnienia pigułki aborcyjnej „dzień po” bez recepty na skutek decyzji Komisji Europejskiej.

Stwierdził także, że coraz większym zagrożeniem dla demokracji staje się „narzucanie większości tego, co myśli mniejszość i to znikoma”. „To wszystko musicie w przyszłości wziąć na siebie!” – uwrażliwiał studentów (ekai.pl, 15.01.2015).

***

Komentarz redakcji:

Pragniemy uspokoić Dziwisza: pigułkę ANTYKONCEPCYJNĄ będą zażywać tylko kobiety, które podejmą taką decyzję. Biskupów i księży nikt nie będzie do tego zmuszał.


ksiądz Oko Dariusz
Dariusz Oko
fot. TVN24
Rok 2014 | Dariusz Oko (ksiądz z Krakowa) o równości kobiet i mężczyzn:

Kiedy genderyzm zostanie skompromitowany to wymyślą jakąś inną ideologię. Ostateczne źródła różnicy to jest sprawa wiary i niewiary, teizm i ateizm.

(...) Główne media są zaś fanatykami genderyzmu. Pokazuje się go od pozytywnej strony. Media dziś tak mówią o genderyzmie, jak „Trybuna Ludu” mówiła o komunizmie. Stąd potrzeba pracy u podstaw (gosc.pl, 20.11.2014).

***

Komentarz redakcji:

Równość płci nie jest ideologią. Ideologią jest stanowisko Watykanu, które głosi że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. Tymczasem wszyscy jesteśmy z Ziemi, więcej między nami podobieństw niż różnic, wszyscy zasługujemy na równe traktowanie.
Leon Knabit Kraków
Leon Knabit
fot. Grzegorz Gałasiński
Rok 2014 | Leon Knabit (zakonnik z Krakowa):

(...) Nie dzielimy [ludzi - red.] – ten podział istnieje obiektywnie: na ludzi, którzy uznają istnienie Pana Boga, który jako Stwórca nadał prawa, których stworzenie musi słuchać, i na tych, którzy nie uznają istnienia Pana Boga, żyją, jakby Go nie było i wobec tego nie zdają sobie sprawy, że ulegli podszeptowi szatana.

(...) Jednak dla tych, którzy nie wierzą w Pana Boga, bo wierzą w potęgę rozumu, w potęgę przekształceń, jakie im się żywnie podobają, nie jest to takie oczywiste. Mogą robić hybrydy z człowieka i świni i nie wiadomo, co tam jeszcze, bo jeśli nie wierzy się w Boga, to potem już wszystko wolno. Można manipulować ciałem, uczuciami i czym tam jeszcze chcemy. Ale dla wierzącego człowieka jest to już nadużycie – wchodzenie w kompetencje Pana Boga. Dlatego dyskusja na ten temat ze środowiskami, które promują gender jako sposób panowania człowieka nad własną biologią, a właściwie nad przyrodą, nie ma sensu, bo oni są na innej płaszczyźnie wartości. To płaszczyzna, która najpierw wymaga ewangelizacji.

Jeśli dojdziemy do tego, że Pan Bóg jest, że stworzył świat, że dał prawa, Pismo Święte i potem prawa Kościoła, jak to przyjmą obie strony, to możemy dyskutować (kosciol.wiara.pl, 04.11.2014).

***

Komentarz redakcji:

To smutne, że pan Knabit musi wierzyć w bóstwo, by powstrzymać się od robienia nieetycznych rzeczy ("jeśli nie wierzy się w Boga, to potem wszystko wolno"). Jest jednak wiele osób, dla których etyka nie łączy się z metafizyką katolicką czy żadną inną.

Trudno powiedzieć ile w słowach Knabita ignorancji, a ile cynicznego kłamstwa. Gender studies zajmują się właśnie tym, jaki status i prawa społeczeństwo daje ludziom w zależności od płci biologicznej (np. - w wielkim uproszczeniu - czy istnieje równouprawnienie płci czy kobiety do garów a mężczyźni do władzy).Gender studies opisują nie/równość między płciami w różnych dziedzinach życia społecznego, a hierarchia kościelna jest oparta na dyskryminacji - nic dziwnego, że księża i biskupi boją się studiów nad równością płci.
abp Dziwisz Kraków
Stanisław Dziwisz
fot. Bartłomiej Barczyk / AG
Rok 2014 | Stanisław Dziwisz (arcybiskup krakowski):

(...) Kościół w Polsce nie chce panować, nie chce odbierać człowiekowi wolności.

Kościół w Polsce stara się zawsze służyć, służyć Narodowi, być z nim w doli i niedoli, dzielić jego los, dzielić los córek i synów (kosciol.wiara.pl, 11.10.2014).

*** 

Komentarz redakcji: 

Z pana Dziwisza jest niezły dowcipniś. 25 lat najnowszej historii Polski dowodzi, że hierarchowie Kościoła rzymskokatolickiego chcą narzucić lub/i narzucają niekatolikom normy wyznaniowe w formie przepisów prawa państwowego w takich sprawach jak np. edukacja seksualna, antykoncepcja, aborcja, in vitro, związki partnerskie, prawo pogrzebowe i inne. 

To ograniczanie ludzkiej wolności dotyka też tych katoliczek i katolików, którzy nie chcą "po dobroci" przyjąć doktryny watykańskiej w wyżej wymienionych kwestiach (czyli np. w przypadku antykoncepcji dotyczy to znakomitej większości katolików, którzy stosują antykoncepcję wbrew stanowisku Watykanu). Temu ograniczaniu wolności przez urzędników watykańskich jest dedykowany cały blog Watykanizacja, ale szczególną uwagę w tym kontekście warto zwrócić na wypowiedź eksperta Episkopatu, księdza Longchamps de Bérier.
biskup Dziwisz Stanisław
Stanisław Dziwisz
fot. Bartłomiej Barczyk / AG
Rok 2014 | Stanisław Dziwisz (arcybiskup krakowski):

Nie damy nigdy przyzwolenia na promowanie tak zwanych związków partnerskich, które u podstaw podważają instytucję małżeństwa jako projekt ślubowanej, dozgonnej miłości i wierności.

Nie godzimy się na stosowanie niemoralnej metody poczęcia dziecka, zwanej metodą in vitro, bo płaci się za to ogromną cenę niszczenia ludzkich zarodków, a więc ludzkiego życia (gazeta.pl, 07.09.2014).


***
Jeden z komentarzy na forum Gazeta.pl na ten temat:


Rafał Trytek
fot. interwencja.polsat.pl
Rok 2008 | Rafał Trytek (ksiądz sedewakantysta, NIE JEST duchownym rzymskokatolickim):

Doszło do tego skandalu, że [ludzie uczestniczący w Marszu Równości - red.] przeszli pod kościół mariacki. Powinno się takich rzeczy zakazywać. Policja powinna chronić rynek przed marszem pedałów i innych zboczeńców, powinna być po naszej stronie (...) Słowo "pedał" jest bardzo odpowiednie, bo wystarczająco negatywnie określa to zboczone zjawisko (...)

Homoseksualiści gwałcą prawo naturalne, w Starym Testamencie, jeszcze w średniowieczu, ludzi o takich skłonnościach palono na stosach po prostu. Może to akurat nie na te czasy. Może powrócimy do tych wspaniałych czasów jeszcze i tych ludzi będzie się palić na stosach, miejmy nadzieję (...)

Nikt nie rodzi się homoseksualistą, to przypadłość z której można się wyleczyć (...) To straszna choroba, ale odpowiednia kuracja powinna wyleczyć takiego nieszczęśnika. To są z gruntu rzeczy ludzie nieszczęśliwi, prawda? (...) [Przyczyny orientacji homoseksualnej - red.] to kwestie bardzo różnorodne, ale często wychowanie, patologie i takie inne. Obecnie jest także moda. Tak naprawdę tylko kilka procent ludzi przejawia takie tendencje.

ksiądz Dariusz Oko Kraków Sejm
Dariusz Oko / tvn24.pl
Rok 2014 | Dariusz Oko (ksiądz z Krakowa): Mężczyźni, którzy żyją w rozpasaniu seksualnym, nie nadają się na męża. Chcą seksu, nic innego, potem idą do następnej. Niemożliwe są trwałe związki, małżeństwa. A to dla kobiety niemożność założenia małżeństwa i posiadania dzieci jest nieszczęściem. A to jest efekt rewolucji seksualnej, że coraz trudniej o odpowiedzialnego mężczyznę (wyborcza.pl, 23.01.2014).
Dariusz Oko / tvn24.pl
Rok 2014 | Dariusz Oko (ksiądz z Krakowa): Skoro od stowarzyszeń gejowskich słyszymy, że bycie gejem jest super, to po co zabiegają o taki ośrodek [w Warszawie - red.]? (natemat.pl, 08.07.2014)
Pieronek Jaruga
Tadeusz Pieronek
fot. Paweł Ulatowski/Newspix
Rok 2002 | Tadeusz Pieronek (biskup) o Izabeli Jarudze-Nowackiej, ministrze równego traktowania:

To feministyczny beton, który nie zmieni się nawet pod wpływem kwasu solnego ("Gazeta Wyborcza", 2002).
Rok 2013 | Tadeusz Pieronek (biskup): Benedykt XVI zmagał się z o wiele większymi tematami niż pedofilia. Dbał o to, żeby ludzie żyli zgodnie z przykazaniami Bożymi (...) Żadna siła nie powstrzyma człowieka od tego, żeby skorzystać z pewnych możliwości, jakie daje człowiekowi wolna wola i do czego pchają go namiętności  (tvn24.pl, 11.02.2013)
Dariusz Oko / tvn24.pl
Rok 2014 | Dariusz Oko (ksiądz z Krakowa):

Jeżeli ktoś chce zrobić aborcję w Polsce, to znajdzie lekarzy, którzy ją chętnie zrobią. Choćby lekarzy z partii Palikota. Tacy lekarze mogą sobie wywiesić tabliczkę: ja nie kieruję się sumieniem, ja kieruję się zdaniem Palikota (...) Większość aborcji wynika z rozpasania seksualnego (gazeta.pl, 10.07.2014).
Stanisław Dziwisz
fot. Bartłomiej Barczyk / AG
Rok 2013 | Stanisław Dziwisz (arcybiskup krakowski):

Nie można zapominać, że kosztem poczęcia jednego życia metodą in vitro uśmierca się albo zamraża ludzkie zarodki, a każdy z nich jest ludzką istotą (wyborcza.pl, 30.05.2013).