Jeden naród, jeden Kościół, jedno sumienie

.

Sławoj Leszek Głódź przenosi z parafii na parafię księdza katechetę skazanego za pedofilię

Sławoj Leszek Głódź
fot. © Tomasz Bołt
Rok 2014 | Tygodnik Powszechny: Skazany za pedofilię ksiądz [katecheta - red.] odprawia msze, udziela komunii i spowiada. Po każdym orzeczeniu sądu kuria przenosi go do innej parafii, gdzie pełni „pomoc duszpasterską”. Tak było przez 10 lat.

Pół roku temu ksiądz Krzysztof [Kiwitt - red.] został prawomocnie skazany za pedofilię wobec 14-letniej Zuzanny. Wyrok, wydany przez Sąd Okręgowy w Gdańsku, kończy prawie dziesięcioletni, niejawny proces (...)

Mimo prawomocnego wyroku za pedofilię ksiądz nadal pełni obowiązki kapłańskie w pięciotysięcznej parafii [Chwaszczyno - red.] na Kaszubach. Prowadzi msze, bierze udział w pielgrzymkach, udziela komunii, wygłasza homilie i spowiada (...)

Dlaczego przez tak wiele lat i po prawomocnym wyroku Kościół nie odsunął księdza Krzysztofa od obowiązków? – pyta na łamach „Tygodnika” Wójcik.

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, tłumaczy: – Sprawa ciągnie się już 10 lat. Ten ksiądz nie sprawuje żadnych funkcji. Jest rezydentem. Sprawuje pomoc duszpasterską u swojego kolegi. Posługę ma totalnie ograniczoną. Metropolita nie odpowiedział na pytanie, jak ma wyglądać takie „ograniczenie”. Zgodnie z kościelnymi przepisami oskarżony duchowny i proboszcz powinni takie ograniczenie otrzymać na piśmie od biskupa (tygodnik.onet.pl, 30.07.2014).

14 komentarzy: Leave Your Comments

 1. No to co ma zrobic biedny pan Głódź, no gdzieś trzeba dewianta upchnąć, bo za dużo będzie gadał na innych. Czyli panowie czapki z głółw bo ręka rękę myje. Pedofilia to normalka wsród kleru więc o co ten hałas, w koncu to tylko 10 lat więc zaczekac należy jeszcze z 10. Niech tylko laik pozwoli sobie na taką sytuację beknie od razu na te co najmniej 12 lat. To jakiś koszmar. Zwykłe ignoranctwo. A może by tak zaproponować dewiantowi aby w razie potrzeby leciał do drzwi i tam przyrodzenie przytrzaskiwał drzwiami? Co za koszmar. A co sąd robi?

  OdpowiedzUsuń
 2. Zwykly czlowiek by byl napietnowany...ale nie oni! W tym wszystkim jest najwiecej winy spoleczenstwa...nie pietnuja takich "kaplanow",daja im pieniadze...chodza do spowiedzi itd...bo mysla ze pojda do nieba,ciemnota zacofana!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe, że Polańskiego za jeden gwałt ścigają, a nasza prokuratura zastanawia się czy go nie wydać USA, a tymczasem u nas... toleruje się przesyłanie księży pedofili ciągle do nowych parafii, gdzie czeka "nowe mięsko" niczego nie świadome... bo przecież proces był niejawny, a ci pedofile nie robią tego jednorazowo, tylko molestują swoje ofiary latami przy cichym przyzwoleniu rodziców ofiar oraz lokalnej społeczności, nie wspominając o przełożonych księży parafialnych, biskupach i kurii!

  OdpowiedzUsuń
 4. czyżby Flaszka miał w swoim życiorysie pedofilskie doznania? i dlatego ukrywa swoje bratnie pedofilskie dusze. Ciekawa jestem czym te dusze mu odpłacają - może seksem analno-oralnym, przecież za darmo tego nie robi, to ne w stylu czarnej sotni.

  OdpowiedzUsuń
 5. "No to co ma zrobic biedny pan Głódź, no gdzieś trzeba dewianta upchnąć, bo za dużo będzie gadał na innych." Pani Barbaro,święta racja!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zastanawiam się jak to jest z wiarą. Nas straszą piekłem diabłem i........
  trzeba iść do spowiedzi a oni się nie boją .
  Pójdą do kumpla księdza odpuści grzechy pokuta słaba i już.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież to oni wymyślili Piekło i Niebo,no to czego się mają bać?

   Usuń
 7. A kumpel go przyjął z otwartymi ramionami! Jak tu nie pomóc pedofilowi w potrzebie? Pierd....olone swołocze!

  OdpowiedzUsuń
 8. A gdzie teraz jest skazany pedofil?

  OdpowiedzUsuń
 9. Właśnie chodzi po kolędzie w malej wiosce pod Brodnica. Kujawsko-pomorskie

  OdpowiedzUsuń
 10. W jakiej parafii to ścierwo ugrzęzło?

  OdpowiedzUsuń
 11. Imprezuje w Helu

  OdpowiedzUsuń
 12. Widziany w Helu.Tutaj mimo wielu turystów to wszyscy się znają z okolic i zauważa wszystko i wszystkich .Pamiętam,że miał dwie słabości do picia i płci pięknej.Tutaj tego dużo to i imprezuje .

  OdpowiedzUsuń
 13. Jest w Wąbrzeźnnie, chodzi i kolęduje ten pedofil.

  OdpowiedzUsuń